_

CPL ACNE – TERAPIA TRĄDZIKU

TRĄDZIK W KAŻDEJ POSTACI, ROZSZERZONE PORY

W jaki sposób laser działa na trądzik?
CPL – czyli kalibrowane światło pulsacyjne rewolucjonizuje leczenie trądziku. Wiązka CPL niszczy bakterie, które najczęściej wywołują trądzik ( Propionibacterium acnes) – bez leków, bez bólu i bez wydłużającego się okresu rekonwalescencji. CPL czyli kalibrowane światło pulsacyjne jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych dostępnych metod leczenia trądziku na rynku. Urządzenie nie tylko łagodzi objawy choroby przez usuwanie przyczyny trądziku, ale dodatkowo poprawiają kondycję i wygląd skóry. Metoda laserowego usuwania trądziku okazuje się wyjątkowo skuteczna w przypadku umiarkowanego trądziku oraz występujących stanów zapalnych – a wszystko to bez udziału skutków ubocznych, jakie mają miejsce przy tradycyjnej terapii antybiotykami.

Jak wygląda zabieg?
W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada do skóry pacjenta specjalną głowicę emitującą światło lasera. Głowica lasera łagodnie ogrzewa górne warstwy skóry, wiązka lasera działa na grudki i krostki objęte stanem zapalnym. Cała procedura jest praktycznie bezbolesna.
Bez wątpienia można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach laser stał się jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia przeróżnych defektów skórnych. Wiązka lasera nie tylko stymuluje skórę do odnowy, ale także znacząco wygładza jej powierzchnię. Już po kilku zabiegach widać zdecydowaną poprawę w wyglądzie skóry.

Czego możemy spodziewać się po zabiegu?
Naturalne jest to, że po zabiegu może występować zasinienie bądź delikatny obrzęk skóry. W większości przypadków objawy te utrzymują się jedynie przez kilka dni. W tym czasie warto we właściwy sposób dbać o skórę, aby szybko się zregenerowała. Z tego względu po skończonym zabiegu kosmetolog informuje klienta na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry w warunkach domowych.

Jakie są wskazania do zabiegu laserowego?

– trądzik pospolity
– trądzik różowaty/rumień
– stany zapalne z krostami w trądziku pospolitym i różowatym
– blizny pozapalne lub potrądzikowe
– nadmierna produkcja sebum

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża
– świeża opalenizna
– przerwana ciągłość naskórka
– terapia retinoidami (ok. pół roku od zakończenia)
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwionośne, antybiotyki
– zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, rumianek, kozłek lekarski) 1miesiąc przed zabiegiem depilacji
– aktywne infekcje skórne
– łuszczyca,
– twardzina
– toczeń rumieniowaty
– cukrzyca zaawansowana
– rozrusznik serca
– świeże zabiegi chirurgiczne

Ile zabiegów należy wykonać?

Zaleca się wykonanie 4 – 10 zabiegów, w zależności od fazy trądziku, co 3-4 tygodnie.

Czas trwania zabiegu:

30 minut.