_

DEPILACJA LASEROWA

LASEROWE USUWANIE ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA, FOTOKOREKTA, MIKROZMIANY NACZYNIOWE

Laserowa depilacja to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i efekt nieskazitelnie gładkiej skóry, który utrzymuje się przez lata. Każda z nas chce mieć nie tylko piękne i gładkie nogi, ale również pachy czy okolice bikini. Jednak depilacja tradycyjnymi metodami takimi jak maszynka, wosk czy depilator zajmują sporo czasu, a niektóre z nich są bolesne. Bardzo często po takich zabiegach skóra jest podrażniona, włoski wrastają, a w konsekwencji może pojawić się stan zapalny. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, którą możemy usunąć włoski nawet tam gdzie skóra jest delikatna i wrażliwa. Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem również wśród mężczyzn.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża
– świeża opalenizna
– przerwana ciągłość naskórka
– terapia retinoidami (ok. pół roku od zakończenia)
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwionośne, antybiotyki
– zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, rumianek, kozłek lekarski) 1miesiąc przed zabiegiem depilacji
– aktywne infekcje skórne
– łuszczyca,
– twardzina
– toczeń rumieniowaty
– cukrzyca zaawansowana
– rozrusznik serca
– świeże zabiegi chirurgiczne

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, koloru skóry, obszaru który będzie poddany zabiegowi oraz wcześniejszych metod usuwania włosów Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym terapia będzie dłuższa. Terapeuta zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami.6 tygodni przed rozpoczęciem zabiegów, nie wolno wykonywać woskowania ani usuwać włosów pincetą. Można wyłącznie się golić. 24-48 godzin przed każdym zabiegiem należy zgolić włosy.

Laser diodowy gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność procedur zabiegowych.  Platforma posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485 – najwyższa klasa ISO, w kategorii aparatury medycznej.
_

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia laserem?

Aparatura wykorzystuje selektywną fototermolizę, a krótki czas ekspozycji pozwala wykonywać bezpieczne zabiegi nie uszkadzając okolicznych tkanek. Światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.