_

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA / DERMAPEN – TWARZ

POPRAWA ELASTYCZNOŚCI SKÓRY, REDUKCJA BLIZN, SPŁYCENIE ZMARSZCZEK

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapię mikroigłową wykonuje się poprzez mikronakłucia prowadzące do pobudzenia krążenia, autoregeneracji skóry i stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. “Mikrokanaliki” powstające w czasie zabiegu uwalniają czynnik wzrostu z płytek krwi i są początkiem rozwoju stanu zapalnego, który ma doprowadzić do wygojenia się powstałych uszkodzeń a w konsekwencji do syntezy nowych tkanek i rewitalizacji skóry w miejscu zabiegowym. Biorące udział w procesie stanu zapalnego – neutrofile – uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają do pracy komórki skóry właściwej – fibroblasty. W wyniku tych procesów następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (również kwasu hialuronowego) – czyli głównych komponentów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry.
Liczne nakłucia w skórze podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pobudzają do pracy także komórki naskórka – przyspieszają się podziały komórkowe w żywych warstwach naskórka w wyniku czego dochodzi do pogrubienia tej właśnie części naskórka. Ponadto, wytworzone „mikrokanaliki” są drogą dla przenikania substancji aktywnych w głąb skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

– zmarszczki
– bruzdy
– wiotkość skóry
– utrata owalu
– blizny potrądzikowe
– przebarwienia
– suchość skóry

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

– ciąża i laktacja
– opryszczka
– nowotwory ( 5 lat po zakończeniu leczenia)
– terapia antybiotykowa
– trądzik różowaty
– stany zapalne i alergiczne skóry
– skłonność do bliznowacenia

Ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 2 tygodni. Następnie zaleca się wykonanie zabiegu raz na 1 – 2 miesiące w celu podtrzymania efektów.