_

CPL – FOTOODMŁADZANIE LASEROWE

OZNAKI STARZENIA, WIOTKOŚĆ SKÓRY

Na czym polega zabieg odmładzania laserowego?
Kalibrowane światło pulsacyjne (CPL) to jedna z najnowszych technologii, która jest udoskonaleniem IPL. Jednym z zastosowań aparatury  jest fotoodmładzanie. CPL powoduje selektywne uszkodzenia termiczne struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry właściwej, w celu pobudzenia aktywności fibroblastów oraz syntezy nowych włókien kolagenowych i innych biomolekuł.
Zabieg fotoodmładzania CPL jest kuracją wielopłaszczyznową, ponieważ jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, piegi, rozszerzone naczynka, przebarwienia słoneczne, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne następstwa fotouszkodzeń skóry.
Efekty zabiegów fotoodmładzania są gwarantowane i spektakularne, szczególnie w przypadku skór z oznakami braku jędrności oraz utraty objętości.

Po jakim czasie są widoczne pierwsze efekty?
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a dzięki zastosowaniu tej technologii, nie ma konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. Skóra regeneruje się w błyskawicznym tempie, a to oznacza, że już następnego dnia po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć bez konieczności długiej rekonwalescencji.

Jaka jest przewaga głowicy CPL nad głowicami IPL?
Polega ona na tym, że dzięki kalibracji energia jest jednorodna i tkanka nie stygnie pomiędzy impulsami, co daje lepszy efekt. Ponadto, można podzielić impuls na 15 podimpulsów (w IPL tylko 5), gdy chcemy wykonać zabieg z ominięciem naskórka a zadziałać głęboko podając energię do skóry właściwej. Taki zabieg wykonujemy w celu stymulacji komórek skóry do produkcji włókien odpowiedzialnych za jej napięcie – lifting wolumetryczny.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania laserowego?
Podczas zabiegu na powierzchnię skóry nakładany jest żel o właściwościach chłodzących i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie aplikuje się skórze serię naświetleń. Służy temu specjalna głowica laserowa zaopatrzona w filtr. Zaletą tej metody jest możliwość usunięcie w tym samym momencie różnych problemów skórnych np. zamknięcie naczynek, likwidacja przebarwień i oczywiście pobudzenie produkcji kolagenu.

Jakie są odczucia klienta?

– Ciepło w skórze o narastającej intensywności, bez bólu
– Widoczny impuls światła pomimo zasłonięcia oczu
– Lekkie zaczerwienienie po zabiegu
– Nie potrzeba rekonwalescencji
– Można się umalować
– Poprawa widoczna już po 1 zabiegu, zazwyczaj wykonuje się kilka w odstępach 4 tygodni
– Czas trwania zabiegu do 30 minut
– Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania

Jakie są wskazania pozabiegowe?

– przez okres około dwóch tygodni należy unikać opalania przez około 4 tygodnie oraz stosować filtry ochronne spf>30
– przez kilka dni nie stosować na skórę środków drażniących
– nie stosować samoopalaczy w okolicy zabiegowej
– nie stosować masażu
– unikać wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu
– wskazane jest aby po zabiegu stosować zimne okłady
– unikać przegrzewania (gorące kąpiele, sauna)
– stosować preparaty do skóry naczyniowej

Ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Dla najlepszych efektów zaleca się od 4 do 6 zabiegów, w odstępach około 3 tygodni.